آتش‌سوزی منطقه کوه سیاه دشتستان وارد سومین روز شد
آتش‌سوزی منطقه کوه سیاه دشتستان وارد سومین روز شد

به گزارش سوک،غلامرضا منتظری  افزود: یک فروند بالگرد که روز گذشته با هماهنگی‎‌های وزارت دفاع توسط هوانیروز سپاه برای مهار آتش در ارتفاعات کوه سیاه عازم منطقه شده بود نیز به علت نقص فنی امکان پرواز پیدا نکرد.
وی اضافه کرد: براساس پیگیری‌های انجام شده قرار است یک فروند بالگرد آب پاش از استان فارس عازم منطقه شود، هرچند برخی از مناطق تحت تاثیر آتش در ارتفاعات کوه سیاه دشتستان با همت نیروهای مردمی و یگان‌های حفاظت منابع طبیعی  و آبخیزداری و محیط زیست، عشایر و سایر دوستداران محیط زیست مهار و خاموش شده اما هنوز بخش‌های سخت گذر منطقه در آتش می‌سوزد که امید می‌رود با اضافه شدن بالگرد آب‌پاش آتش مهار شود.

وی بیان کرد: باتوجه به کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه حضور بالگرد آبپاش برای خاموش کردن آتش بسیار ضروری است.

منتظری اضافه کرد: در زمان حاضر بیش از ۹۰ نفر از نیروهای مردمی و یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست در منطقه حضور دارند.

وی یادآور شد: تاکنون هیچ برآوردی از سطح و گونه‌های گیاهی و جانوری تحت تاثیر آتش در منطقه کوه سیاه دشتستان نشده‌است.  

آتش سوزی در ارتفاعات کوه سیاه (احمد لر) بخش بوشکان دشتستان از بعد از ظهر دیروز براثر وقوع صاعقه آغاز و همچنان ادامه دارد. 

بعداز آتش سوزی منطقه دهرود دشتستان و کوه‌های بیرمی منطقه خائیز تنگستان در هفته جاری این سومین حادثه آتش سوزی است که در استان بوشهر به وقوع پیوسته است.

در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۳۱ مورد حادثه آتش سوزی در مراتع استان بوشهر به وقوع پیوسته و ۱۹۴ هکتار از مراتع استان دچار آتش سوزی شده است.

آتش سوزی دهرود دشتستان و خائیز تنگستان در هفته جاری باعث سوختن ۶۲۰ هکتار از مراتع مناطق یادشده شد./ایرنا