ترفند جدید کلاه برداران
خطر بیخ گوش مستاجرین/ مردم به راحتی اعتماد نکنند
به گزارش سوک، در حالی که اجاره واحدهای مسکونی در بوشهر بیداد می کند و کسی خود را مسئول برای نرخ گذاری نمی داند، کلاهبرداران نیز دست به کار شده تا آنها نیز سهمی در چپاول اقشار ضعیف جامعه داشته باشند.

بر اساس گزارش های دریافتی، این افراد با مراجعه به سایت های اینترنتی مانند دیوار و پیدا کردن سوژه های مد نظر، اقدام به آگهی کردن ملک مردم به نام خود کرده و با گذاشتن قیمت هایی به مراتب پایین تر از قیمت ها موجود در بازار اجاره مسکن، زمینه وسوسه ، اغفال و کلاه برادری از مردم را فراهم می کنند.

این افراد که از زنانی نیز در باندهای خود به عنوان همسر استفاده می کنند تا بتوانند اعتماد مراجعین تلفنی خود را کسب کنند، با اعلام این که از استان بوشهر مهاجرت کرده و فعلا امکان حضور در بوشهر ندارند، از متقاضیان درخواست می کنند که مبلغی هر چند ناچیز که معمولا زیر یک میلیون تومان است به عنوان بیعانه به حساب آنها پرداخت تا در چند روز بعد به بوشهر مراجعه و زمینه تنظیم قرارداد را فراهم کنند.

متقاضیان اجاره مسکن وقتی در تنگنای زمانی قرار می گیرند و با وجود پایین بودن رهن یا رهن و اجاره یک واحد مسکونی مواجه می شدند از ترس از دست دادن آن ، حاضر می شوند که مبلغ زیر یک میلیون تومان را به عنوان بیعانه به شماره کارت کلاهبرداران واریز نمایند.

از آنجا که خیلی از این مال باختگان به دلایلی فرصت چندانی برای پیگیری شکایت ندارند ، زمینه ارتکاب جرم بیش از پیش به کلاهبرداران داده می شود.

پیشنهاد می شود اگر با چنین شرایطی مواجه شدید ، آدرس دقیق واحد مسکونی را از مالک بخواهید و از پرداخت هر گونه وجهی اجتناب و صرفا به عقد یک قرارداد در بنگاه های املاک مبادرت بورزید.