کرونا خللی در فعالیت های پارس جنوبی ایجاد نکرده است
کرونا خللی در فعالیت های پارس جنوبی ایجاد نکرده است

به گزارش سوک،روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس روز چهارشنبه به نقل از ایرج خرمدل در آئین راه اندازی نقاهتگاه  ۷۰ تخت خوابی ویژه بیماران کرونایی در این منطقه اعلام کرد:با توجه به اینکه برخی از نیروهای شاغل در منطقه به صورت اقماری مشغول به فعالیت هستند، نیاز به چنین محلی برای جدا سازی افراد مبتلا به کرونا از محیط خوابگاهی و کاری همسو با قطع چرخه انتقال، مورد نیاز بود که این امر امروز محقق شد.

 ایرج خرمدل افزود: این نقاهتگاه در واقع ویژه بیمارانی است که شرایط مناسبی از نظر فاکتورهای عمومی دارند و نیاز به مراقبت‌های ویژه پزشکی ندارند اما باید به نوعی از محیط عمومی جهت جلوگیری از زنجیره انتقال فاصله داشته باشند.

وی گفت: این مرکز با تمهیدات کامل بهداشتی و طبق دستورالعمل وزارت بهداشت وسازمان بهداشت و درمان صنعت نفت  تجهیز شده است و با یک دستگاه آمبولانس و کادر درمانی آماده خدمت رسانی به شرکت‌های منطقه و مردم محلی است.

خرمدل، با اشاره به ابلاغیه جدید وزیر نفت گفت، از این پس کلیه کارکنان موظف‌هستند در محل کار از ماسک و دستکش استفاده کنند.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس همچنین با بیان این که آزمایشگاه تشخیص بیماری کرونا در منطقه پارس جنوبی در آستانه افتتاح است، این مهم را گام اساسی در راه تشخیص و درمان این بیماری در منطقه خواند و گفت: همه تمهیدات برای جلوگیری از توقف روند تولید در منطقه ویژه پارس اندیشیده شده است.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهردر مراسم افتتاح این نقاهتگاه گفت: هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کارکنان سکوهای خلیج فارس گزارش نشده است.

وحید مالکی افزود: چند کمپ قرنطینه به ظرفیت ۳۰۰ تخت خواب جهت افرادی که برخورد نزدیک با موراد مثبت این بیماری داشته‌اند، تجهیز شده است.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهرگفت: ۲ فروند شناور دریایی در زمانی که امکان استفاده از بالگرد نیست، جهت انتقال بیماران از سکوها تجهیز به اتاقک اورژانس شده‌اند.

وی بیان داشت: ۷۰ درصد تجهیزات آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در منطقه توسط سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تهیه شده است و در حال حاضر نیز ساختمان این آزمایشگاه به کمک سازمان منطقه ویژه پارس در حال آماده سازی است و در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر اضافه کرد: ۲بخش ویژه بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان توحید جم و راه اندازی نقاهتگاه شهر جم از برنامه های پیش رو بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر است.
وی تاکید کرد:مهمترین راه مقابله با بیماری کرونا  رعایت شخصی بهداشت است که باید به جد مورد توجه کارکنان قرار گیرد./ایرنا