۸۰ زندانی در بوشهر مهارت‌های زندگی را فراگرفتند
۸۰ زندانی در بوشهر مهارت‌های زندگی را فراگرفتند

به گزارش سوک، عباس امید روز شنبه در نشست با مسئول روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان بوشهر با تقدیر از نگاه ویژه مسئولان امور زندان‌های استان به سوادآموزی مددجویان، بیان کرد: زمینه مناسبی برای آموزش افراد بی‌سواد در مرکز یادگیری محلی کوثر زندان مرکزی بوشهر فراهم شده‌است.

وی افزود: به منظور بهره‌مند شدن مددجویان از مهارت‌های اساسی زندگی و شغلی، پر کردن اوقات فراغت آنها و آشنایی با قوانین و مقررات حقوقی و قضائی، سه هزار و ۱۵۰ نفرساعت مهارت‌های گوناگون به این مددجویان آموزش داده شد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه مراکز یادگیری محلی فرصتی بی‌بدیل برای توسعه مهارت‌ها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است،  اضافه کرد: در زمان حاضر مرکز یادگیری محلی کوثر زندان مرکزی بوشهر تنها مرکز فعال این استان در حوزه سوادآموزی و آموزش مهارت‌های زندگی و شغلی است.

امید گفت: قبل از آموزش‌های مهارتی، آموزش‌های پایه‌ای سواد در"مرکز یادگیری محلی کوثر "به افراد کم سواد و محروم از سواد ارائه می‌شود و در سال تحضیلی ۹۹ -۹۸ تعداد ۹ کلاس در دوره‌های سوادآموزی و انتقال در  زندان مرکزی بوشهر ویژه زندان دایر شد.

وی بیان کرد: برای توسعه مهارت‌ها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی لازم است تعداد مراکز یادگیری محلی در این استان افزایش یابد.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اعلام کرد: براساس پژوهش‌های صورت گرفته و نظرهای کارشناسی اداره کل زندان‌های استان بوشهر، اجرای این طرح‌ها در زندان‌ها نشان داده‌است هر مددجوی زندانی که در کلاس‌های نهضت سوادآموزی شرکت کرده باشد کمترین بازگشت را به زندان دارد./ایرنا