با ورود خدام رضوی؛
جشن‌های زیرسایه‌خورشید در استان بوشهر آغاز شد/ برگزاری ۲۵۰ برنامه
جشن‌های زیرسایه‌خورشید در استان بوشهر آغاز شد/ برگزاری ۲۵۰ برنامه

به گزارش سوک، اکبر قائدی جمعه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود کاروان خدام رضوی به استان بوشهر اظهار داشت: برنامه‌های متنوعی با حضور خدام رضوی در استان بوشهر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای ۲۵۰ برنامه در ۱۲ منطقه از شهرستان‌های استان بوشهر اضافه کرد: برنامه‌های رسمی کاروان زیر سایه خورشید در استان بوشهر از شنبه هفتم تیرماه شروع می‌شود.

دبیر ستاد جشن‌های زیر سایه خورشید استان بوشهر بیان کرد: دو تیم خدام انیس الشموس و شمس الشموس به دو شهرستان دشتی و تنگستان سفر خواهند کرد.

قائدی از رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی طبق مصوبه ستاد کرونای استان در اجرای برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: تیم‌های ویژه‌ای عملیات ضدعفونی و گندزدایی را به صورت مستمر انجام می‌دهند و همچنین برنامه‌ها به گونه‌ای پیش بینی شده است که فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و با کمترین تماس مردم با هم برگذار گردند.

وی برنامه‌های شاخص جشن‌های زیر سایه خورشید استان بوشهر را دیدار با خانواده معظم شهدای ناوچه کنارک، دیدار با جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس، سرکشی به خانواده مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد و افزود: دیگر برنامه‌های این کاروان، تجلیل از نو عروس و دامادهایی است که در دهه کرامت ازدواج نموده و بدلیل شرایط بیماری کرونا نتوانسته‌اند جشن بگیرند.

دبیر ستاد زیر سایه خورشید استان بوشهر تجلیل از پدر و مادرهای متولد دهه‌های ۶۰ و ۷۰ که سه فرزند و بیشتر دارند را از دیگر برنامه‌های شاخص جشن‌های زیر سایه خورشید معرفی کرد و ادامه داد: در همین خصوص از غسال‌ها، قبر کن‌ها و پاکبانان شهرداری که کمتر از زحمات آنان تقدیر شده است تجلیل خواهد شد.

وی یکی از مهمترین برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید را تجلیل از پزشکان، پرستاران، کادر سلامت و کارکنان مراکزی که در این چند ماه اخیر زحمات بسیاری در مقابله با ویروس کرونا کشیده‌اند دانست و تقدیر از کار آفرینان برتر استان که در شهرستان‌های استان صورت می‌پذیرد اشاره کرد.

قائدی گفت: کاروان زیر سایه خورشید در قالب دوتیم جداگانه هر روز در دو شهرستان برنامه‌ها را برگذار می‌کنند و در روز جمعه پیش رو مراسم اختتامیه جشن‌های زیر سایه خورشید با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در بوشهر بر پا خواهد شد و با بدرقه خدام عزیز برنامه‌های سیزدهمین سال جشن‌های زیر سایه خورشید استان بوشهر به پایان خواهد رسید./مهر