با وجود حکم تخلیه قطعی
استانداری بوشهر فکری به حال 50 خانوار عمارت برازجانی کند/ تصاویر
به گزارش سوک، در حالی که شاکی خصوصی با حکم قضایی پیگیر رفع تصرف عدوانی عمارت برازجانی در محله بیسم بوشهر شده است، اما نیاز است که فکری به حال سرنوشت ساکنین این عمارت شود.

بر اساس این گزارش، این ملک به گفته دادستان بوشهر دارای مالک‌ و شاکی خصوصی بوده و وی در خصوص تصرف عدوانی پیش‌تر اعلام شکایت کیفری کرد بود و پس از طی مراحل قضایی منجر به صدور رای قطعی به نفع شاکی خصوصی شد که با حضور نیروی انتظامی به عنوان ضابطین قضایی، زمینه اجرای حکم فراهم گردید.

فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر نیز تایید کرده حکم تخلیه مربوط به مدت‌ها قبل بوده و چندین بار به ساکنین ابلاغ شده که توجهی نکرده‌اند و در همین رابطه پس از دستور مقام قضائی و با حضور نماینده دادستان اجرا شده است و مأموران نیروی انتظامی صرفاً به منظور تأمین نظم و امنیت در محل حضور داشته‌اند و هیچ‌گونه بی احترامی و یا درگیری و دستگیری صورت نگرفته است.


اما نکته اساسی نه کار غیرقانونی مالک برای گرفتن حکم تخلیه و نه نظارت قانونی نیروی انتظامی برای اجرای حکم است بلکه رفع مشکل تقریبا 50 خانواری است که در این عمارت زندگی می کنند.

خرید مسکن در شهر بوشهر که در حداقل ترین سطح برای یک آپارتمان بالای 10 سال عمر متری پنج میلیون تومان را طلب می کند برای افراد ساکن در عمارت برازجانی های محله بیسم بوشهر که عمدتا از طبقه بسیار ضعیف اقتصادی جامعه هستند، غیرممکن است .

بالا رفتن اجاره بهاء نیز در سطحی است که عملا این خانواده ها توان پرداخت اجاره ماهانه حداقل یک میلیون تومان با پول پیش 40 میلیون تومان برای یک اپارتمان 75 متری بالای 10 سال ساخت در شهر بوشهر وجود ندارد.


با این شرایط حال که این خانواده ها با حکم قانون و شاکی خصوصی طرف هستند چاره ای جزء تخلیه محل مسکونی خود ندارند اما در این گرمای وحشتناک تابستان و نداری برای رهن و اجاره یک آپارتمان کوچک، سر به کجا بگذارند.

نیاز است که استانداری بوشهر فکری به حال این خانواده ها کند و زمینه اسکان آنها به شکل موقت در منازل سازمانی متعلق به خود و یا با پرداخت تسهیلات اجاره مسکن مشکل این افراد را در کوتاه مدت حل کرده و سپس با ارائه یک سری تسهیلات ارزان قیمت مسکن به آنها کمک کند تا این افراد نیز در عالیشهر که قیمت ملک به نسبت شهر بوشهر ، کمتر است، خانه دار شوند.