وعده مدیرکل ورزش و جوانان به دارندگان شانس سهمیه المپیک
به گزارش سوک به نقل از ایرنا؛ احمد بهروزیان فرد در نشست با اعضای هیات دو و میدانی استان بوشهر افزود: در بعد حمایت از قهرمانان ورزشی، استان بوشهر ورزشکاری داشت که یک سال قبل از حضورش در المپیک برای وی حقوق ثابت برقرار شد.

وی بیان کرد: اکنون حدود ۸۰ هزار ورزشکار سامان یافته در قالب ۴۷ هیات ورزشی در استان بوشهر فعالیت دارند.

بهروزیان فرد ادامه داد: در این بین رشته‌های دو و میدانی نسبت به سایر رشته‌های ورزشی مظلوم واقع شده‌است که ورزشکاران آن در مقایسه با سایر رشته‎‌ها مانند فوتبال، والیبال و بسکتبال درآمدی ندارند.

وی گفت: در این ارتباط می‌‎طلبد فدراسیون دو و میدانی برای حمایت از ورزشکاران این حوزه برنامه داشته باشد و پوشش بیمه‌‎ای آنها را به طور جد دنبال کند.

بهروزیان فرد یادآور شد: برای افزایش زیرساخت‌‎ها تاکنون پیست تارتان برحسب اولویت در سه شهرستان بوشهر، دشتستان و گناوه اجرایی شده که این مهم در سایه همراهی شهرستان‌های یاد شده صورت گرفته است.

وی یادآور شد: تاکنون ۱۶ هزار مترمربع پیست تارتان در مرکز استان بوشهر احداث شده و حدود پنج هزار مترمربع پیست تارتان نیز در شهرهای گناوه و برازجان در دست اجراست.

بهروزیان فرد عنوان کرد: با افزایش قیمت‌ها هزینه احداث چنین پیست‌هایی بسیار افزایش یافته است به نحوی که هزینه احداث هر مترمربع پیست تارتان بیش از سه میلیون تومان است.

وی افزود: با چنین شرایطی برای احداث پیست تارتان در شهرستان‎‌ها همراهی مسئولان آنها بسیار حائز اهمیت و از جمله شرط‌های اصلی احداث پیست محسوب می‌شود.