تصاویر/ درگیری کشاورزان با پلیس
به گزارش «سوک» به نقل از عصرایران، حدود ده‌ها هزار کشاورز هندی در اعتراض به اصلاحات قانون کشاورزی با تراکتورهای خود به سمت پایتخت این کشور راندند.

آنها برای ورود به دهلی نو، برخی موانع  را از بین بردند و از مسیر توافق شده با پلیس منحرف شدند.

تجمع امروز (سه شنبه) جدیدترین اعتراض کشاورزان هند در چند ماهه اخیر محسوب می‌شود. اعتراضات کشاورزی موسوم به "اعتراضات تراکتوری" یکی از طولانی‌ترین تحرکات صنفی کشور تا به کنون به شمار می‌آید.

معترضان، اصلاحات کشاورزی دولت "نارندرنا مودی" را به ضرر کشاورزان و به نفع شرکت های بزرگ می‌دانند.

دولت اعلام کرده پیشنهاد اصلاحات قوانین کشاورزی خود را به حالت تعلیق درمی‌آورد اما کشاورزان به کمتر از لغو قوانین راضی نیستند.

بسیاری از کشاورزان هندی در دو ماه اخیر در اطراف دهلی اعتصاب کرده و خواستار عقب نشینی دولت از قوانین جدید کشاورزی شده‌اند.

پلیس دهلی پس از چند دور مذاکره با روسای اتحادیه کشاورزان موافقت خود را باره تظاهرات اعلام کرد. ‌شرط پلیس برای برگزاری این تظاهرات، صدمه نزدن به مراسم سالانه روز جمهوری هند (روز ملی) عنوان شد.

پلیس 6 نقطه ورودی به دهلی را بست و مسیرهای مشخصی را برای تجمع به کشاورزان داد. بیشتر مسیرها، جاده‌هایی در حومه شهر بودند.

اما گروه‌هایی از کشاورز در سه منطقه مرزی دهلی نو موانع را از بین بردند و با تراکتور یا پای پیاده وارد مناطق شهری شده و تظاهرات کردند.

یک کشاورز در حومه منطقه قاضی‌پور دهلی نو در این باره  گفت: مودی (نخست وزیر هند) باید قوانین سیاه را پس بگیرد. الان تمام کشاورزان وارد شهر شده و به سمت مرکز دهلی می‌روند.

انتظار می‌رود درگیری‌های بیشتری صورت گیرد زیرا در مرکز دهلی جشن های دیگری در حال برگزرای است و کشاورزان مجاز به راهپیمایی در آن مناطق نیستند.

مراسم سالانه روز جمهوری شامل رژه نیروهای نظامی و نمایش آخرین تجهیزات آنها می‌شود. به دلیل شیوع بیماری کرونا این مراسم مختصرتر از سال‌های گذشته اجرا می‌شود.

"نارندرا مودی" نخست‌وزیر هند و حزب حاکم او (بهاراتیا جاناتا) از پیشنهاد اصلاحات کشاورزی دفاع کرده‌اند اما کشاورزان این پیشنهاد را به "گواهی مرگ" تشبیه کرده و می گویند این قوانین آنها را در برابر بنگاه‌های بزرگ آسیب‌پذیر می‌کند.

برخورد پلیس هند با یکی از معترضان به قوانین جدید کشاورزی در اطراف دهلی نو/ عکس: رویترز

تظاهرات کشاورزان هند

 

یک کشاورز هندی برای محافظت خود در برابر گاز اشک آور شلیک شده از سوی پلیس در اطراف شهر "دهلی نو" صورت خود را با یک پارچه می‌پوشاند- کشاورزان هند به قانون جدید دولت در باره امور کشاورزی اعتراض دارند/ عکس: رویترز

درگیری کشاورزان و پلیس هند

 

 کشاورزان در روز "جمهوری هند" 26 ژانویه  موانع در حومه دهلی نو را برای عبور تظاهر کنندگان و تراکتورها حذف می‌کنند- کشاورزان هند در طول ماه های گذشته به قانون جدید این کشور در باره امور کشاورزی اعتراض کرده‌اند/ عکس: رویترز

کشاورزان معترض هندی

 

کشاورزان در روز جمهوری هند علیه قانون کشاورزی در حومه دهلی نو تظاهرات کردند/ عکس: رویترز

معترضان کشاورز هندی

 

کشاورزان معترض هندی علیه قانون جدید کشاورزی دولت- آنها برخی موانع در مسیر تظاهرات را از بین بردند/ عکس: PTI

اعتراضات تراکتوری هند

 

پلیس هند در روز جمهوری این کشور از گاز اشک آور برای پراکنده کردن کشاورزان معترض به قانون جدید دولت در دهلی نو  استفاده کرد/ عکس: PTI

درگیری کشاورزان و پلیس هند

 

کشاورزان معترض می‌گویند به سمت ساختمان پارلمان حرکت می کنند

معترضان کشاورز هندی

 

کشاورزان می گویند که دولت باید از اصلاحات بحث برانگیز قوانین کشاورزی هند عقب نشینی کند و آن را پس بگیرد/ عکس: GETTY IMAGES

 

اعتاضات تراکتوری هند به زد و خورد کشید

 

صدها زن به تظاهرات اخیر کشاورزان هند پیوستند/ عکس: رویترز

کشاورزان زن هندی در تظاهرات

 

بسیاری از کشاورزان برای شرکت در این تظاهرات ساعت‌ها در راه بوده و از اطراف به دهلی نو آمدند/ عکس: GETTY IMAGES

تظاهرات کشاورزان

 

کشاورزان هندی در روز جمهوری در اطراف دهلی نو در تظاهرات تراکتوری صنف خود شرکت کردند/ عکس: رویترز

اعتراض تراکتوری کشاورزان هند