افزایش تخت‌های بیمارستانی بوشهر
به گزارش سوک به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ نماینده مردم بوشهر، گناوه دیلم در مجلس شورای اسلامی از دیدار خود با رئیس سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: استان بوشهر و به خصوص شهرستان های بوشهر، گناوه دیلم در بسیاری از زمینه‌های پوشش بیمه خدمات درمانی دارای رتبه پایینی در سطح کشور بوده و این کاستی ها باعث سرگردانی و  ایجاد مشکلات بسیاری در بخش‌های صنعتی تولیدی و تجاری شده است.

https://boushehr.iribnews.ir/files/fa/news/1399/11/26/6047249_377.jpg

عبدالکریم جمیری اظهار داشت: مجوز افزایش تخت بیماران بیمارستان تأمین اجتماعی سلمان فارسی بوشهر تا سقف ۲۵۰ تخت صادر شد و در نشست اخیر نیز برای تسریع در این امر پیگیری شد. با همکاری سازمان تأمین اجتماعی تجهیز این بیمارستان در حال انجام است و طبق قول رئیس سازمان تا پایان امسال نهایی می شود.

وی گفت: بخش جنوبی شهر بوشهر تراکم جمعیت بالایی دارد ولی امکانات درمانی متناسب با این جمعیت پیش بینی نشده است.

جمیری افزود: سازمان تامین اجتماعی طرح خارج کردن کلینیک تخصصی بیمارستان تامین اجتماعی و جابجایی آن را مصوب کرده است، ولی به اعتقاد من این موضوع مشکلی را برطرف نمی کند و باید یک کلینیک تخصصی به مجموعه های درمانی و تامین اجتماعی در آن منطقه اضافه بشود، دکتر سالاری قول داد اقدام مناسبی در این زمینه انجام شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه دیلم در مجلس شورای اسلامی درخصوص راه اندازی بیمارستان تأمین اجتماعی بندر دیلم هم گفت: تجهیز کارگاه پیمانکار آن آغاز شده و از دکتر سالاری خواستیم برای برخورداری سریعتر مردم منطقه از خدمات تامین اجتماعی در انجام طرح تسریع شود.

جمیری افزود: اصلاح سوابق پرداخت حق بیمه ملوانان، برخورداری کارگاه‌های تولیدی جدیدالتاسیس از کمک‌های دولتی در مباحث بیمه‌ای، افزایش سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در استان، تجهیز درمانگاه های گناوه دیلم و اختصاص پزشک متخصص به این مجموعه های درمانی و صدور مجوز فعالیت شیفت شبانه داروخانه و تزریقات درمانگاه شهید مطهری گناوه برخی از خواسته های به حق مردم استان بوشهر که در این دیدار پیگیری شد و دکتر سالاری درخصوص این مطالبات دستور رسیدگی و اقدام صادر کردند.