دستگاه ماینر غیرمجاز استخراج رمز ارز دیجیتال در استان بوشهر توقیف شد
به گزارش سوک ، سرهنگ فرهاد آراوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران از ارتقا امنیت در ابعاد گوناگون در دشتستان خبر داد و اظهار داشت: در این زمینه همکاری و مشارکت مردم دشتستان ستودنی است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر مقابله با قاچاق کالا را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: برخورد قاطع با حمل کالای خارجی بدون اسناد معتبر گمرکی و قانونی در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و در این راستا از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

رئیس پلیس دشتستان از کشف کالای قاچاق در محور خروجی این شهرستان خبر داد و خاطر نشان کرد: در این راستا روز گذشته با توقیف خورو سواری زانتیا محموله پارچه قاچاق در ایستگاه بازرسی شهید صلاحی در محور خروجی شهرستان دشتستان کشف شد.

سرهنگ آراوند با بیان اینکه در بازرسی انجام شده از وسیله نقلیه توقیفی 17 طاقه پارچه خارجی فاقد مدارک گمرکی کشف شد تصریح کرد: برابر نظر کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده یک‌میلیارد ریال برآورد شده و در این رابطه یک متهم دستگیر شد و پس از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

وی با اشاره به کشف دستگاه غیر مجاز ماینر و برخورد جدی با متخلفان تصریح کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی با اقدامات اطلاعاتی از استفاده غیرمجاز مقادیری دستگاه استخراج ارز دیجیتال توسط فردی در منزلش با خبر و با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند که در بازرسی از محل 11 دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق کشف شد.

 فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان با اشاره به اینکه یک نفر در این رابطه دستگیر شد  بیان کرد: براساس برآورد کارشناسان، ارزش تقریبی دستگاه‌های کشف شده 1.6 میلیارد ریال تخمین زده شده است.

سرهنگ آراوند با بیان اینکه استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق دارد گفت: در این راستا برخی افراد سودجو اقدام به فعالیت با استفاده از انشعاب غیرمجاز برق می‌کنند که شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک، مراتب را به سامانه 110 پلیس اطلاع دهند.