رهبر انقلاب: مسئولان احترام انتخابات را نگه دارند
"میخواهم سفارش کنم که مسئولین کشور مراقب باشند احترام انتخابات را نگه دارند."
دلایل ماندگاری، تداوم و گسترش انقلاب اسلامی ایران
کودتای رنگی فتنه سال ۸۸ و توصیه هایی نسبت به انتخابات آتی
بدون شک انقلاب اسلامی که در حقیقت به خاطر پاسداشت و دفاع از حریم دین خدا بوده و مردم در راه آن از همه هستی خویش گذشتند تا این نهال مبارک، در این سرزمین غرس و دنیا رامتحول نماید، در تاریخ بی نظیر بوده و مثالی نمی توان برای آن سراغ گرفت.
اختصاصی سوک؛
لیست کامل داوطلبین رد و احراز صلاحیت نشده چهار حوزه انتخابیه استان + جدول اسامی
گفتنی است این اسامی در حالی رسانه ای می شود که داوطلبانی که به هر دلیل تایید صلاحیت نشده یا صلاحیت آنها احراز نشده اند می توانند با مراجعه به مراکز اعلام شده خواستار بررسی موضوع شوند که در صورت تایید صلاحیت نام آنها مجدد از طریق این پایگاه خبری تحلیلی رسانه ای می شود.
آیت‌الله یزدی:
احراز شرایط داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان به عهده فقهای شورای نگهبان است
رئیس مجلس خبرگان گفت: در قانون آمده است که احراز شرایط داوطلبان مجلس خبرگان به عهده فقهای شورای نگهبان است .
به دلیل اعتراض به جایگاه منتخبان مردم
نماینده دشتستان مراسم سخنرانی رئیس جمهور را ترک کرد
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به دلیل اعتراض به جایگاه نشستن نمایندگان مردم و مسوولین ارشد استانی در ردیف دوم مراسم افتتاح فاز های پارس جنوبی که تحقیر و توهین مسوولین پایتخت نشین را نسبت به مردم و نمایندگان منتخب آن ها را به وضوح نشان می داد جلسه را ترک کرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم قم:
همه، حتی کسانی که نظام و رهبری را قبول ندارند در انتخابات شرکت کنند
هزاران نفر از علما و قشرهای مختلف مردم قم با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
نماینده مجلس:
عده‌ای به دنبال طراحی نفوذ در مجلس خبرگان رهبری هستند
جمیری اظهار کرد: ایجاد حرکات ناصحیح در تبلیغات انتخابات که منطبق با موازین اخلاقی و دینی ما نباشد در کنار استفاده از شیوه‌های منسوخ غربی برای اخذ آراء مردم نمی‌تواند دربرگیرنده اهداف نظام در داشتن یک مجلس قوی و اسلامی باشد.
هزینه‌تراشی برای شورای نگهبان؛
جدیدترین جدول تفکیکی تأیید صلاحیت‌ها
رسانه‌های اصلاح‌طلب با انتشار خبر تأیید ۹۰ درصدی صلاحیت‌ها به ویژه درباره برخی چهره‌‌های همسو با خود که از پرونده سفیدی برخوردار نیستند، تلاش کردند این طور القا کنند که اگر بحث ناظر و مجری از هم تفکیک شود، جامعه فرآیند بهتری را دنبال می‌کند.
به گزارش سوك:
تایید صلاحیت ۱۰ هزار و ۹۵۴ و رد صلاحیت ۸۱۴ نفر داوطلب انتخابات مجلس + جدول آمار استانی
صلاحیت ۱۰ هزار و ۹۵۴ از مجموع هزار و ۱۲۳ ثبت نامی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اسلامی تایید و ۸۱۴ نفرنیز در این بررسی‌ها توسط هیئت‌های اجرایی رد شدند.
عباسی سملی از انتخابات می گوید؛
پای صحبت های عجیب ترین کاندیدای مجلس خبرگان
من می توانستم در امتحان اجتهاد شرکت کنم هر چند این امتحان را قبول ندارم
یک منبع آگاه در گفتگو با سوک:
اعلام زود هنگام احراز صلاحیت های مجلس اهداف سیاسی دارد!
برخی تحلیل گران سیاسی معتقدنداعلام زود هنگام نتیجه احراز صلاحیت های مجلس شورای اسلامی توسط برخی افراد ، کار عجولانه ای بوده که با اهداف سیاسی انجام گرفته است.
از کمپین کدخداپوری ها در فارس تا احتمال حضور اسکندری در دشتستان
آیا لژیونرهای انتخاباتی به استان خواهند آمد؟
به گزارش سوک ، لژیونر در فوتبال کلمه مرسومی است که برای بازیکن خارجی به کار می برند ولی در انتخابات امسالِ استان ، این پدیده با حضور7 کاندیدای هم استانی در استان های دیگر رقم خورد . با ثبت نام این هفت نفر در انتخابات ، زمزمه هایی مبنی بر انتقال حوزه های انتخابی این کاندیداها به استان شنیده می شود که سایت خبری سوک به این موضوع پرداخته است.
انتخابات به روایت اعداد و ارقام؛
آمارهایی جالب از انتخابات استان بوشهر + آمار و نمودار
نگاهی به وضعیت تعداد ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در استان بوشهر بیانگر افزایش بیش از دو برابری تعداد کاندیداهای ثبت‌نام شده در این دوره است که 89 درصد را مردان و 11 درصد را زنان تشکیل می دهند.
در آخرین روز :
غلامحسین زارعی بعد از رفتن از فرمانداری بندرلنگه گفت : هیچگاه محبت ها و مهمان نوازی مردم فهیم بندرلنگه را فراموش نخواهم کرد و از انها میخواهم مرا به خاطر کارهای بیشتری که میتوانستم برای این شهرستان انجام دهم ببخشند.
طبق آخرین آمار ؛
ثبت نام 110 نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی
بیشترین تعداد ثبت‌نام‌کنندگان مربوط به حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم است و کمترین ثبت‌نام‌ها در حوزه دشتی و تنگستان انجام شده است.