کد خبر: ۲۱۷۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
رئیس کمیسیون عمران از مذاکره با وزیر دفاع درباره دریافت اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ خبر داد.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین اخبار از سقوط بوئینگ ۷۰۷ در فرودگاه فتح استان البرز، اظهار داشت: کمیسیون عمران پیگیری این موضوع است و از مسئولان ارتش خواسته‌ایم تا اطلاعات جعبه سیاه هواپیما را در اختیار ما بگذارند.

وی با بیان اینکه اطلاعات جعبه سیاه هواپیما هنوز به دست ما نرسیده است، افزود: بنده طی گفت‌وگوی با وزیر دفاع از وی نیز خواسته‌ام تا اطلاعات جعبه سیاه هواپیما را در اختیار کمیسیون عمران قرار دهند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مسئولان ذیربط در حال بررسی جعبه سیاه بوئینگ ۷۰۷ سقوط کرده هستند تا با شنیدن اطلاعات آن علت واقعی حادثه را مشخص کنند، اضافه کرد: بدون شک تا پیش از شنیدن اطلاعات جعبه سیاه نمی‌توان درباره علت سقوط هواپیما نظر صریحی داد.

رضایی درباره دلایل احتمالی سقوط این هواپیما گفت: این احتمال وجود دارد که خلبان هواپیما باند فرودگاه فتح را با باند فرودگاه دیگر اشتباه گرفته و در فرودگاه فتح به زمین نشسته است، اما در نهایت نتوانسته هواپیما را متوقف کند و این مسئله موجب برخورد هواپیما با ساختمان‌های مسکونی شده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس تصریح کرد: کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون تخصصی در حال پیگیری دلایل سقوط این هواپیما است تا پس از دریافت و بررسی اطلاعات جعبه سیاه هواپیما و ارزیابی گزارشات دستگاه‌های مربوطه درباره وقوع حادثه، گزارشی در این زمینه تهیه و برای قرائت در صحن تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود.

روز (۲۴ دی) یک فروند هواپیمای باربری بوئینگ ۷۰۷ حامل گوشت از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح کرج کرده بود که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند و شهرک مسکونی دچار آتش سوزی شد.

منبع: مشرق
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد