چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 12
کد خبر: ۲۳۵۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲
در نشست خبری
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر امروز در یک نشست خبری با موضوع انتخابات میزبان رسانه ها بود تا ضمن ارائه گزارشی در این بخش پاسخگوی خبرنگاران نیز باشد هر چند اولتمیام خاصی نیز به برخی افرادی داد که هنوز نام نویسی برای شورای شهر و روستا آغاز نشده ، دایره تخلفاتشان وسیع شده است.
به گزارش سوک، دکتر ایرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر امروز در یک نشست خبری با موضوع انتخابات میزبان رسانه ها بود تا ضمن ارائه گزارشی در این بخش پاسخگوی خبرنگاران نیز باشد هر چند اولتمیام خاصی نیز به برخی افرادی داد که هنوز نام نویسی برای شورای شهر و روستا آغاز نشده ، دایره تخلفاتشان وسیع شده است.

 دکتر ایرانی، معاون سیاسی استانداری بوشهر

* کاندیداهای شورای شهر و روستا که در فضای مجازی اقدام به تبلیغات زودهنگام می کنند مرتکب جرم شده و می توان به عنوان مصادیقی از تخلف ، زمینه رد صلاحیت آنها فراموش شود.

* ابزاری داریم که طی آن ورود پول های کثیف در انتخابات را رصد و مطمئنا برخورد می کنیم.

*کارکرد شوراها در استان بوشهر به اعتماد مردم آسیب رسانده اند. کسانی که برنامه ای ندارند وارد عرصه انتخاب مردم در شوراهای شهر و روستا نشوند.

 سوک: البته آقای معاون سیاسی استانداری بوشهر نفرمودند که کارکرد دولت چقدر به اعتماد عمومی ضربه زده است؟


* 437 شورای شهر و روستا در سال 1400 خواهیم داشت. از این تعداد 40 شورا در سطح شهرها و مابقی در روستاها قرار دارد. از 397 شورای روستایی ، 351 روستا دارای شورای سه نفره و 46 روستا دارای شورای  5 نفره است. تعداد اعضا شورای شهر  در سطح استان  210 نفر و شوراهای روستایی 1283 نفر است.


* برای انتخابات پیشرو ، 961 صندوق اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و 928 صندوق برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در نظر گرفته ایم.

* بیشترین تعداد صندوق اخذ رای در سطح استان مریوط به شهرستان دشتستان با 106 شورا و 368 عضو و کمترین در شهرستان کنگان با 12 شورا و 48 عضو می باشد.

* شوراهای اسلامی شهر و روستا یک هفته فرصت تبلیغات انتخابات را از طریق فضای مجازی دارند و در این مدت حق نصب هیچ عکس و پوستری در سطح معابر را ندارند همچنین در انتخابات ریاست جمهوری نیز تبلیغات به مدت ۲ هفته از طریق رسانه ملی و فضای مجازی است و برگزاری هرگونه تجمع، تبلیغات خیابانی و کارناول‌های انتخاباتی در سطح شهر و  روستا ممنوع است.

*داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بدانند مردم از دروغ بیزار هستند به همین دلیل همه داوطلبان با رعایت قانون به مردم احترام بگذارند و بدانند رای آوردن برای کسانی که صادق هستند، سخت نیست.

*در طی هشت سال بد از دولت دفاع کردیم و به دلیل نداشتن ابزارهای اطلاع رسانی، مردم دقیقا متوجه نشدند که دولت دارد چکار می کند حالا هم فایده ای ندارد و تا چند ماه دیگر عمر دولت به اتمام می رسد. همین که دولت در فضای جنگ اقتصادی توانسته کشور را اداره کند جای تقدیر دارد هر چند که کسی از دولت تقدیر نمی کند و فقط در حال کوبیدن دولت در فضای مجازی هستند.

* این که فکر کنید دولت بعدی بتواند دلار و سکه را به هشت سال قبل برگرداند، صحیح نیست و چنین اتفاقی نمی افتد. اکنون کشور در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم هاست به گونه ای که حتی افغانستان و کشورهای همسایه، ما را تحریم کرده اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد