چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 12
کد خبر: ۲۳۵۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: برای تکمیل ۲ مدرسه ۱۲ کلاسه در این شهر به تامین ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
به گزارش سوک؛ علی مقاتلی روز چهار‎شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وضعیت فضای آموزشی در شهر جدید عالیشهر تا پیش از سال ۹۶ بسیار نامناسب بود که با حمایت‌هایی که صورت گرفت عملیات اجرایی ۶ مدرسه در این شهر آغاز شد.

تکمیل ۲ مدرسه در عالیشهر بوشهر به ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

وی بیان کرد: از این شمار چهار مدرسه بهره‎‌برداری شد و ۲ مدرسه در دست ساخت است که با بهره‌برداری از آنها سرانه فضای آموزشی در عالیهشر از ۲.۵ مترمربع به بیش از پنج متر افزایش خواهد یافت.

مقاتلی ادامه داد: با تحقق این مهم سرانه آموزشی عالیشهر به متوسط سرانه آموزشی استان بوشهر نزدیک می‌‏شود ولی با این وجود همچنان به احداث فضای آموزشی در احساس می‌شود.

وی عنوان کرد: اکنون نیز تلاش می‌‏شود تا با همراهی دستگاه‌‏های ذیربط ۲ مدرسه در دست احداث عالیشهر با زیربنای چهارهزار و ۵۰۰ مترمربع تا پایان کار دولت به بهره‏‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر افزود: از این ۲ مدرسه یکی از آنها ۱۲ کلاسه واقع در فاز چهار و مربوط به مقطع ابتدایی است که به عنوان یکی از نیازهای ضروری شهر عالیشهر اکنون حدود ۷۰ درصد پیشرفت دارد.

مقاتلی یادآور شد: دیگر مدرسه نیز ۱۲ کلاسه و در فاز ۲ واقع است که با بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی کار احداث آن در دست اجراست.

مقاتلی اظهار کرد: عالیشهر در چند سال اخیر علاوه بر حوزه آموزش در بخش‌های ورزش و درمان نیز از لحاظ زیرساختی رشد چند برابری تجربه کرده‌ است.

وی افزود: با هدف تکمیل مرکز جامع بهداشت و سلامت عالیشهر ۶۰ میلیارد ریال اعتبار جدید به این پروژه اختصاص یافته است که از این میزان ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت عمران شهرهای جدید کشور و مابقی نیز از سوی استانداری بوشهر صورت گرفته است. 

مقاتلی اظهار داشت: برای سایر پروژه ‏های افتتاح شده در عالیشهر نیز ۳۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که انتظار می‌رود با همراهی استانداری بوشهر این میزان اعتبار نیز تامین شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد