يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 16
کد خبر: ۲۳۵۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
در نشست خبری
شهردار دلوار گفت: در حالی که معاون امور عمرانی استانداری برای سرپانگهداشتن پروژه ها تلاش های وافری انجام می دهد اما متاسفانه در ساختار ادارات دولتی، به پروژه های عمرانی دلوار توجهی نمی شود . شاید 30 درصد مشکلات این پروژه ها مالی و تامین منابع است اما باقی آن مدیریتی است.
به گزارش سوک، شهردار دلوار از توابع شهرستان تنگستان امروز میزبان رسانه ها بود تا ضمن بازید از چند پروژه عمرانی شهرداری، پاسخگوی خبرنگاران در حوزه های مختلف خدمات شهری باشد.

حامد خیری، شهردار دلوار

* بزرگ ترین پروژه میراث فرهنگی در استان بوشهر، موزه شهید رئیسعلی دلواری در بخش دلوار شهرستان تنگستان است اما میراث فرهنگی هیچ توجهی به این موزه ندارد این در حالی است که در سطح کشور، اگر قرار باشد بر اساس چند شاخص استان بوشهر را بشناسند یکی از این شاخص ها، همین شهید رئیس علی دلواری و دلیران تنگستان است.


* در طی سال جاری ، میراث فرهنگی حتی یک ریال به این موزه اختصاص نداده است در حالی که مشکلات عدیده ای این موزه دارد که کوچک ترین آن نداشتن نظافت چی و سریدار است. عمده مدیران ارشدی که وارد استان بوشهر می شوند از این موزه دیدن می کنند در حالی که نواقض و نازیبایی ها زیاد است و سبب شرمساری می شود . نمی دانم چرا مسئولین میراث فرهنگی که در برخی از این بازدیدهای مقامات کشوری ، حضور دارند از این همه ضعف و مشکل ، خجالت زده نمی شوند.

* در حالی که معاون امور عمرانی استانداری برای سرپانگهداشتن پروژه ها تلاش های وافری انجام می دهد اما متاسفانه در ساختار ادارات دولتی، به پروژه های عمرانی دلوار توجهی نمی شود . شاید 30 درصد مشکلات این پروژه ها مالی و تامین منابع است اما باقی آن مدیریتی است.


* مجتمع فرهنگی دلوار وارد سال ششم از آغاز به کار شده است اما فقط در حد اسکلت باقی مانده و هر آن امکان دارد فرو بریزد.30 درصد این پروژه معطل اعتبار و 70 درصد دارای مشکل مدیریتی است. چگونه است که پول و اعتبار برای سایر شهرهای استان وجود دارد اما برای تکمیل این پروژه می گویند پول نیست.

* 72 هکتار از زمین های جنوب پارک ساحلی به عنوان منطقه گردشگری به مزایده گذاشته شد. بررسی های ما نشان می دهد که فرد یا گروهی می آیند و دیواری به دور این گونه زمینه ها قرار می دهند و فکر می کنند کار سرمایه گذاری تمام شده است. مردم این موضوعات را حس می کنند و اصلا نمی پذیرند که شهری مانند دلوار با حداقل سرمایه گذار که سالانه  400 میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند نتواند نقشی در سرمایه گذاری شهری داشته باشد.


* طرح های آب رسانی اگر چه در حوزه وظیفه شهرداری نیست اما نیاز است که گفته شود که مسئولان برای رفع مشکل آب بخش ساحلی و شهر دلوار ، دچار زمان سوزی و تعلل می شوند. شرکت آبفا اجرای آبشیرین کن بخش دلوار و ایجاد یک مخزن 5 هزارمتری را در دست دارد، که در صورت اتمام و بهره برداری از این دو طرح می تواند مشکل آب شهر دلوار و روستاهای اطراف را رفع کند اما تخصیص های لازم داده نمی شود و زمان بهره برداری آن از هفته دولت به دهه فجر و از دهه فجر به سال آینده موکل شده است.

* برای آب شیرین کن دلوار، شرکت ابفا در 4 سال پیش، پیمانی به ارزش 14 میلیارد تومان با پیمانکار برنده شده در مناقصه تفاهم کرده اما بعد از چهار سال هیچ اتفاقی نیافتاده است. الان کمتر از 180 میلیارد تومان این پروژه انجام نمی شود.


* هنوز و بعد از 25 سال از شهر شدن دلوار به دنبال اضافه شدن حوزه شهری آن هستیم در حالی که اگر سالانه این کار انجام می شد این طور نبود که الان تمام فکر و ذکر ما منعطف به اضافه شدن حوزه شهر باشد.البته نباید گناه همه مشکلات را به گردن همین 4 سال گذشته انداخت بلکه پیشینیان نیز خوب عمل نکردند.

* گردشگری و توسعه این صنعت یکی از مهمترین اولویت های ما در جذب سرمایه گذار است. البته با وجود شورای یک دست شهر دلوار و عدم وجود حتی یک ذره ای اختلاف بین اعضاء ، سبب شده تا مسیر رفع مشکلات حوزه مدیریت شهری به کمترین حد ممکن برسد به همین دلیل 60 درصد از اعتبارات شهرداری لوار را به بهبود مبلمان شهری اختصاص داده ایم.


* اکنون غرب شهر دلوار در حوزه مدیریت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر است . تاکنون بیش از 15 بار نامه نگاری کرده ام تا این اراضی در حوزه مدیریت شهرداری دلوار قرار گیرد اگر این اراضی به شهرداری داده شود ایمن سازی آن را انجام و کارهای مربوط به جمع آوری پسماند و نگهداری آن را مدیریت می کنیم.اکنون به دلایل قانونی نمی توانیم هیچ کاری ان جا انجام دهیم و در صورتی که برای یکی از کارگران ما مشکلی ایجاد شود هیچ کس پاسخ گو نیست.

*با نگاه مثبت مسئولان بخش، شهرستان و استان، بازنگری طرح جامع شهر دلوار هم مصوب و طی ماههای آینده ابلاغ می شود که می تواند 84 هکتار دیگر به حریم شهر اضافه و مشکل خدمات دهی به زمین های مردم را مرتفع می کند.


*بودجه شهرداری دلوار در سال جاری 70 میلیارد ریال بوده ولی به اندازه 270 میلیارد ریال پروژه به بهره برداری رسید یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است. از مهمترین پروژه های افتتاح شده امسال می توان به ساختمان شهرداری دلوار با 42 میلیارد ریال، فضای سبز و بهسازی بلوارهای شهید زمانی و سردار سلیمانی، سنگفرش بیش از 5هزار متر مربع پیاده راه های سطح شهر، المان گلزار شهدا، ساختمان آتش نشانی با اعتبار 3 میلیارد ریال، نصب دوربین پایش تصویری با اعتبار 4 میلیارد ریال، ترمیم نوار حفاری با اعتبار 7 میلیارد ریال و خرید بالابر و جرتقیل با اعتبار 6.5 میلیارد ریال اشاره کرد.

* باند کند رو بلوار خلیج فارس، روشنایی بلوار رئیسعلی دلواری، زمین چمن مصنوعی 11 نفره و زمین فوتبال ساحلی، جانمایی سایت پسماند بخش دلوار، پارک موزه رئیسعلی دلواری، پیست سلامت، کنار گذر خلیج فارس، پارکینگ مقابل مجتمع های تجاری، خرید ماشین آلات جدید آتش نشانی از جمله خودرو دارای پله 4 متری و اخذ 500 تن قیر رایگان نیز امسال در حال انجام است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد