يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 16
کد خبر: ۲۳۶۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: با برنامه‌‌ریزی انجام‌شده، در نیمه دوم فروردین‌ماه و ادامه آن، مشکلات توزیع سیمان با نرخ مصوب تعیین‌شده در استان بوشهر به حداقل می‌رسد و مناسب می‌شود.
به گزارش سوک، کمبود سیمان در بازار استان بوشهر یکی از مشکلات مهم در این استان محسوب می‌شود و این درحالی است که 3 کارخانه در استان بوشهر بیش از شش‌هزار و 600 تن سیمان تولید می‌کنند.

کمبود‌ سیمان در استان بوشهر مشکلاتی در ساخت و سازها از جمله پروژه‌های عمرانی و واحدهای ساختمانی ایجاد کرده که یکی از مطالبات مهم مردم در این عرصه تامین سیمان مورد نیاز با قیمت تعیین شده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر یکی از گلایه‌های مهم مردم استان را کمبود سیمان دانست و اظهار داشت: یکی از گلایه‌ها مردم قیمت‌های نامتعارف سیمان در بازار استان بوشهر است که در این راستا نشستی برای بررسی این معضل تشکیل شد.

مهرداد ستوده با بیان اینکه عامل اصلی گلایه مردم در حوزه تامین سیمان نظام نادرست توزیع این محصول است افزود: در این راستا مبادی مصرف سیمان در استان بوشهر مشخص شدند و در این زمینه بخشی از تولیدات سیمان به پروژه‌های عمرانی و برخی هم به نیازهای مردمی و تولید محصولات سیمانی و بتنی تخصیص می‌یابد.

وی، با اشاره به اینکه نیازهای مردمی از طریق توزیع سیمان به عاملان توزیع تامین می‌شود افزود: شاید یکی از دلایل اصلی کمبود سیمان عدم نظارت صحیح از سوی واحدها و دستگاه‌های ذیربط بوده که در این راستا امروز مکانیزم تدوین و تعریف شد تا نیاز مردم و پروژه‌های عمرانی به سیمان تامین شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر نظارت مستمر تولید تا مصرف سیمان در استان خاطر نشان کرد: بر اساس تدوین برنامه لازم در حوزه جبران کمبود سیمان در استان بوشهر، مصوب شد که سیمان خروجی از کارخانه‌های سیمان استان بوشهر تا مبادی مصرف رصد شود.

ستوده، تامین نیاز واقعی سیمان پروژه‌های عمرانی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا به پروژه‌های عمرانی که به‌صورت عمده سیمان از کارخانه‌های سیمان دریافت می‌کنند، نیازهای واقعی از سوی دفتر فنی استانداری مشخص و بر اساس آن نیاز واقعی سیمان از کارخانه تا مبادی مصرف رصد می‌شود.

وی، از مشخص شدن عاملان فروش سیمان در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: در این زمینه اداره کل تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نحوه دریافت و توزیع سیمان از طریق عاملان فروش رصد و نظارت می‌کنند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با اظهار خرسندی در بهبود وضعیت توزیع سیمان در استان بوشهر تصریح کرد: با برنامه‌‌ریزی انجام شده، پیش بینی می‌شود در نیمه دوم فروردین و ادامه آن، مشکلات توزیع سیمان با نرخ مصوب تعیین شده به حداقل برسد تا مردم بتوانند سیمان مورد نیاز خود را با نرخ تعیین شده دریافت کنند.

ستوده، با قدردانی از فعالان عرصه تولید سیمان در استان بوشهر افزود: از تولید کنندگان سیمان در کشور و استان بوشهر که در چنین شرایط اقتصادی همت و فعالیت می‌کنند قدردانی می‌شود.

وی با حمایت از صادرات کالاها و محصولات غیر نفتی گفت: برای مسئولان پذیرفتنی نیست که با وجود 3 کارخانه سیمان در استان بوشهر مردم این استان برای تامین سیمان مورد نیازشان با مشکل مواجه باشند.

معاون استاندار بوشهر تامین سیمان مورد نیاز مردم را در اولویت برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: توزیع سیمان تولیدی از کارخانه‌های استان بوشهر نامناسب است که با تدابیر اندیشیده شده با دقیق‌تر کردن مکانیزم‌های نظارتی، توزیع سیمان در بازار استان مناسب می‌شود.

ستوده، برخورد با متخلفان در عرصه توزیع سیمان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در صورتی‌که کارخانه‌های سیمان در فراهم کردن نیاز مردم بر اساس تعهدات، کاهلی می‌کنند و یا عمل نمی‌کنند در جلوگیری از صادرات و مسدود شدن اسکله صادراتی اقدام می‌شود.

وی تاکید کرد: مردم استان بوشهر خاطر جمع باشند که تلاش می‌شود در آغاز سال جدید به‌گونه‌ای اقدام شود تا مشکلات سیمان در استان بوشهر به حداقل برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد