کد خبر: ۲۳۶۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
در نشست مشترک رئیس شورا و شهردار بوشهر
رئیس شورا و شهردار بندر بوشهر، میزبان تعداد معدودی از خبرنگاران در پارک بانوان بودند تا ضمن توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه ساز ارائه گزارش و پرسش های خبرنگاران باشند.
به گزارش سوک، رئیس شورا و شهردار بندر بوشهر، میزبان تعداد معدودی از خبرنگاران در پارک بانوان بودند تا ضمن توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه ساز ارائه گزارش و پرسش های خبرنگاران باشند.

حسین صالحیان؛ شهردار بوشهر

* در خصوص پروژه چرخ و فلک ، این‌ پروژه که سهم شهرداری و سرمایه‌‏گذار هر کدام به ترتیب به میزان ۸۰ و ۲۰ درصد است با اتمام مسائل و مشکلات حقوقی پیرامون آن سازنده متعهد شده بعد از اتمام ماه رمضان کار را ظرف مدت سه ماه تحویل شهرداری دهد.

*در اوایل که در شهرداری بوشهر منصوب شدم  مصاحبه‌ای انجام دادم و گفتم امیدوارم با همدلی اعضا شورا شهر، بوشهر را آباد کنیم در آن زمان همه به بنده خرده گرفتند که چرا این حرف را زدید اما من روحم هم از اختلافات شورای شهر خبر نداشت و بعد اینکه در وزارت کشور کارهای خود را انجام دادم چهار روز بعد متوجه اتفاقات شدم.

*اعتبار امسال این شهرداری از ۲۹۹ میلیارد تومان سال گذشته با افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی به ۶۵۳ میلیارد تومان افزایش یافته است. امیدواریم با تحقق این میزان اعتبار با تلاش کارکنان شهرداری زمینه اجرای ۱۱۹ پروژه عمران شهری فراهم شود.

*به مناسبت ۹ اردیبهشت ماه روز شوراها عملیات اجرایی پروژه‌‏های متعددی از جمله ساختمان‎‌های شهرداری منطقه ۱ و ۲ و پایش تصویری و تکمیل زمین‌‎های چمن مصنوعی پارک نسیم (صلح آباد)، امامزاده جعفر (خیابان شهید عاشوری)، پارک آزادگان (چهار راه توحید) پارک صدف (ساحل جفره) آغاز شده‌است.

* ساماندهی گذر شهید رئیسعلی دلواری، بهسازی و سنگفرش بازار خیاط‌‎ها،جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت ۲ کوچه در محله تنگک، اجرای دال بتنی کانال گذر معاینه فنی، تکمیل بازارچه میوه و تره‌‎بار جلالی و کاشت نهال در آرامستان وادی الرحمه از دیگر پروژه‏‌هایی است که عملیات اجرایی آن آغاز شده‌است.

* در ارتباط با پروژه‌‏های شاخص و نیمه تمام شهر بوشهر ، پروژه گذر پلیس راه قدیم بوشهر تا گذر امام علی ، متاسفانه آن موقع برای اجرای این پروژه عجله شده است. این پروژه اصلا قراردادی ندارد و پروژه‌ای است که بدون قرارداد با ارقام میلیاردی، که افراد قبلی را دچار بحران کرد و در حال حاضر در مراجع قضایی در حال پیگیری است؛ در شهرداری برخی پروژه‌ها بدون قرارداد با اعتبارات میلیاردی وجود دارد که از گذشته بوده و هنوز تعیین تکلیف نشده است.

* پیمانکار دومین پروژه تقاطع غیرهمسطح شهر بوشهر با نام شهید سلیمانی به دلیل ضعف عملکرد، کنار گذاشته شد و در مدت ۴۵ روز آینده با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار نسبت به از سرگیری روند احداث آن اقدام می‏‌شود. این پروژه باید 18 ماهه به اتمام می‌رسید اما وقتی من عهده دار کار شدم، همه مطالبات پیمانکار را پرداخت کردیم تا بهانه ای نداشته باشد، ولی مشخص شد که این پیمانکار که از استان دیگری آمده با مردم بوشهر رفتار خوبی ندارد و با پروژه بازی می کند، درحالی که ما انتظار سه شیفت کار از آن داشتیم.در نهایتا ناچار به کنار زدن پیمانکار شدیم و در فهرست سیاه پروژه های دولتی قرار گرفت. امیدواریم روال اداری تعیین پیمانکار جدید حداکثر 45 روز تا دو ماه آینده انجام و پروژه با سرعت مطلوب از سر گرفته شود.

*مردم شهر بوشهر، کم توقع هستند. اگر پروژه ای مثل تقاطع سردار سلیمانی در شهر دیگری بود، نمی گذاشتند پیمانکار اینگونه با پروژه بازی کند، هرچند من با وجود همه فشارهایی که وجود داشت و برخی دستگاهها خواستار نگه داشتن این پیمانکار بودند، آن را کنار زدیم تا به این وضعیت پایان داده و پیمانکار توانمندی جایگزین شود.

* در ارتباط با پروژه فانوس دریایی ، بخشی از این پروژه در شورای پنجم اجرا ولی پس از مدتی رها شد و اسکلت آن رو به فرسودگی است که در این ارتباط یک مشاور برای ادامه این پروژه انتخاب شده‌است.

* بارها در جلسات و مکاتباتی در مجموعه ارتش داشته‌ایم خواهش کرده‌دایم‌که عقب نشینی کنند و به ما اجازه دهند کار را شروع کنیم اما متاسفانه این اتفاق تا کنون رخ نداده است، تقاضا داریم این کار صورت گیرد تا بتوانیم جاده سلامت را ایجاد کنیم.

*جاده محله سرتل به محور نیروگاه اتمی بوشهر نیز با عنوان «تل پی تل» احداث و  با تامین اعتبار صورت گرفته بزودی با مشارکت سازمان انرژی اتمی آغاز خواهد شد.

*با اشاره به تخصیص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت کوچه‌های خاکی بوشهر، با  این اعتبار تمام کوچه‌های خاکی بوشهر ساماندهی و آسفالت می‌شود. خرید و نصب یکهزار سطل زباله ویژه محلات، جمع‌آوری و نگه‌داری سگ‌های ولگرد در سطح شهر از دیگر اولویت‌‎های شهرداری بوشهر است.

* در ارتباط با وضعیت جمع آوری پسماند شهر بوشهر ،  پیمانکار کنونی عملکرد بسیار ضعیفی دارد و بزودی با انتخاب پیمانکار جدید نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام خواهد شد. قبول دارم که بوشهر جز تمیزترین شهرهای کشور بوده اما ایرادی که وجود دارد این است که دو سال قبل پیمانکاری را در بوشهر آوردند که ایشان در شهرداری یزد من حاضر نبودم‌ حتی در پاکت آن هم باز کنم چه برسد کار به آن بدهم و امروز همان فرد به تعهدات خود در بوشهر درست عمل نکرده، به همین جهت درحال برگزاری مناقصه برای تعیین پسمانکار جدید هستیم.

* برای سایت پسماند و کمپ نگهداری سگ‌‏های بلاصاحب تغییر مکان کنونی آنها در اولویت قرار گرفته و تحقق آن در گرو تامین زمین مناسب است.

* با اشاره به پرداخت ۷۴ میلیارد تومان از بدهی‎‏‌های شهرداری در سال ۹۹ ، با همه موانع و مشکلاتی که برای اجرای پروژه‌ها وجود دارد رویکرد شهرداری بوشهر تکمیل پروژه‌‎های نیمه تمام و تعریف پروژه‎ای جدید است.

* درجه شهرداری بوشهر ۱۰ تعیین شده که با ارتقای آن به ۱۱ تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری بهتر می‌شود. وضعیت معیشتی کارکنان شهرداری نسبت به ماه‌‏های گذشته ارتقا یافته و با گنجاندن آیتم‏‌هایی در پروژه‌های جدید به بهبود بیشتر آن کمک خواهد شد.

داریوش پوربهی؛ رئیس شورای شهر بوشهر

* طی 6 ماهی که شورای شهر با ترکیب شش نفره فعال بوده، ایجاد آرامش در شهر با هدف کمک به تسریع در پروژه ها مهمترین کارکرد ما بوده است.

*برخلاف وضعیت سابق که حاشیه هایی در شورا رخ داد و همه از آن مطلع هستند، در ترکیب جدید، مصوبات با امضای همه اعضا می باشد، هرچند دیدگاهها به صورت شفاف بیان و مطرح می شود. طی این مدت 50 جلسه شورای شهر برگزار شده که 48 مصوبه داشته ایم.

* با اشاره به برنامه ریزی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و عدم تعویق حقوق کارگران و نیروهای شهرداری ، اینکه پیمانکار و کارگری بابت تاخیر در مطالباتش در شورا تجمع نمی کند امیدوارکننده است.

* شهرداری املاک بزرگی در شیراز داشته، بخش زیادی از این املاک به تاراج رفته که دایره حقوقی مسئول پیگیری بقیه املاک است و با پیگیری های صورت گرفته سند بخش هایی از آن تحویل گرفته شده و بقیه را هم می‌گیرند.

*به جز شیراز، در برازجان هم املاکی داریم که استفاده دیگری از آن می شود و شهرداری پیگیر این حقوق است، یا در همین مرکز استان برخی ارگان ها چند سال است ساختمان های شهرداری را تصاحب کرده اند، درحالی که سازمان های شهرداری در ساختمان های استیجاری می باشد و پیگیر تحویل گرفتن آنها هستیم.


* برای خرید ماشین آلات 110 میلیارد تومان ماشین آلات مصوب شده و شهردار می تواند در این خصوص اقدام کند. همچنین یک و نیم میلیارد تومان برای خرید تجهیزات برای آتش نشانی مصوب شد، علاوه بر آن ساخت دو ایستگاه آتش نشانی در بزرگراه امام علی و تنگک طی سال جاری  مصوب شده است.

* ظرفیت شهر بوشهر 700 مخزن زباله است.خرید هزار محزن مصوب شده، البته شرکتی که طرف قرارداد شهرداری است، گفته فعلا فقط می تواند 500 مخزن را تحویل دهد.

* اجرای طرح انتقال آب، برق و ایجاد سردخانه اموات در آرامستان جدید بوشهر نتیجه مصوبات شوراست. این محل تا قبل از حضور شورا با ترکیب جدید فقط برای دفن بیماران کرونایی پیش بینی شده بود و حتی فاقد امکانات اولیه بود.

*با اشاره به تصویب 40 میلیارد تومان بودجه برای آسفالت کوچه ها در سال جاری ، با اختصاص این بودجه، قطعاً کوچه خاکی در شهر نخواهیم داشت. انتظار داریم این موضوع به همراه ایستگاههای آتش نشانی سریع تر از سوی شهرداری اجرایی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد