کد خبر: ۲۳۶۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
مسئول بسیج سازندگی بوشهر:
مسئول بسیج سازندگی بوشهر گفت:طی این مدت یک ساله، ۱۳ هزار و ۸۷۰ بسته نوشت‌افزار به ارزش سه میلیارد و ۳۴۸ میلیون و ۳۸۸ هزار تومان بین دانش‌آموزان توزیع شده و تعداد یک هزار رأس دام به ارزش یک میلیارد و ۴۸۸ میلیون تومان ذبح و بین نیازمندان تقسیم شده است.
به گزارش سوک،  سرهنگ ذوالفقار عباسی‌فر مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر میزبان تعدادی از نمایندگان رسانه های خبری استان بوشهر بود تا ضمن ار ائه گزارشی یک ساله از فعالیت های دستگاه متبوعش، به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ دهد.

سرهنگ ذوالفقار عباسی‌فر مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر 

 * مهم‌ترین هدف از تأسیس سازمان بسیج سازندگی پرکردن اوقاف فراغت جوانان است. مخاطبان اصلی بسیج سازندگی عمده جوانان و به‌ویژه دانشجویان هستند که به‌ صورت گروه‌های جهادی فعالیت می‌کنند.

* بزرگ‌ترین دغدغه متوالیان فرهنگ پرکردن اوقات فراغت جوانان است و در همین رابطه سازمان بسیج سازندگی که به دستور مقام معظم رهبری تأسیس شده توانسته در این زمینه فعالیت‌های خوبی را انجام دهد و آثار و برکات زیادی را در جامعه به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار از خود برجای بگذارد.

*از رسالت‌های این نهاد  می توان به انجام پروژه‌های زودبازده و عام المنعفه  در کنار دستگاه‌ های اجرایی اشاره کرد. البته در مجلس یازدهم فراکسیونی با عنوان فراکسیون جهادی و محرومیت‌زدایی شکل‌گرفته است.

* بسیج سازندگی تلاش گسترده‌ای را برای توسعه سازندگی، محرومیت‌زدایی و پیشبرد اهداف اقتصادی مقاومتی داشته است.

* در سال گذشته عمده فعالیت گروه‌های جهادی در بحث ویروس کرونا بود که با تشکیل کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش و دیگر اقلام بهداشتی آغاز و سپس کار ضدعفونی و گندزدایی معابر توسط جهادگران به‌صورت روزانه انجام شد.

* سال گذشته ۵۵۶ پروژه سازندگی شامل پروژه‌های کوچک و عمرانی و زودبازده، تکمیل مساجد، ساخت آب‌انبار، غسال‌خانه و… با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۷۵۲ میلیون ریال در استان بوشهر احداث شد.

* از این طرح‌ها ۳۷۷ مورد مربوط به احداث مسکن مددجویی بوده که با همکاری کمیته امداد ساخته شده و مباقی هم شامل طرح‌هایی همچون مخرن آب، پایگاه‌های اقتصاد مقاومتی، مسجد، آب‌انبار و.. بوده است.

*یک هزار و ۱۷۲ گروه جهادی در زمینه‌های مختلف در استان بوشهر فعال هستند. طی سال گذشته تمرکز ما بر ارائه خدمات در زمینه مقابله با کرونا بوده است که تهیه و توزیع وسایل بهداشتی و بسته‌های معیشتی از اقدامات مهم این حوزه است.

* ۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی، پشتیبانی و مانع‌زدایی با همکاری سازمان برنامه و بودجه استان در حال انجام است.از این تعداد ، ۱۰ مورد این پروژه‌ها مربوط به احداث راه روستایی است که در چاه‌پیر، ریز، آباد، سعدآباد، فاریاب، انگالی، لاور، سنا، محمدی، بردخون و آبدان اجرا می‌شود.

* کارگاه عبابافی در روستای بحیری شهرستان دشتی و استخر آب در شهرستان گناوه از دیگر طرح‌های حوزه اقتصاد مقاومتی است.

* تعداد بسته‌های معیشتی توزیع شده  در طی یک سال گذشته، ۲۷۲ هزار و ۳۱۰ فقره به ارزش ۸۳ میلیارد و ۷۹۳ میلیون تومان بوده است که توسط پایگاه‌ها، حوزه‌ها و دفاتر و با همکاری نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و ستاد فرمان امام توزیع شده است.

* طی این مدت یک ساله، ۱۳ هزار و ۸۷۰ بسته نوشت‌افزار به ارزش سه میلیارد و ۳۴۸ میلیون و ۳۸۸ هزار تومان بین دانش‌آموزان توزیع شده و تعداد یک هزار رأس دام به ارزش یک میلیارد و ۴۸۸ میلیون تومان ذبح و بین نیازمندان تقسیم شده است.

* طی یک سال گذشته، ۲۸۱ فقره جهیزیه نیز توزیع شده که از این تعداد ۶۳ فقره در ابتدای سال جاری به ارزش  ۱۲ میلیارد و ۶۴۵ میلیون تومان بوده است.

* توزیع هزار و ۹۸۱ مورد کارت هدیه به ارزش ۱۹۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و توزیع ۳۰۵ هزار و ۱۶۰ پرس غذای گرم در قالب اطعام مهدوی از دیگر فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر طی یک سال گذشته بوده است.نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد