کد خبر: ۲۳۶۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر خبر داد:
غلامزاده ادامه داد: با توجه به حکم قضایی برای برخورد با هر گونه جمع آوری زباله و پسماند توسط افراد غیرمسئول، این سازمان اقدامات لازم قضایی را برای مقابله با این پدیده انجام می دهد.
به گزارش سوک، مسعود غلامزاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قانون، مديريت اجرايي كليه پسماندها در حریم های شهری، بر عهده شهرداری ها قرار دارد.

وی افزود: همچنین ماده 16 قانون مدیریت پسماند تاکید دارد که هر نوع نگهداري ، مخلوط كردن، جمع آوري ، حمل و نقل ، خريد و فروش ، دفع و صدور تخليه پسماندها توسط افراد غیرمسئول ، قانونی نیست.مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: متاسفانه ای عده ای منفعت طلب در یک فضای غیربهداشتی از طریق خودرو، موتورسیکلت و گاری اقدام به برداشت پسماندها کرده و در منازل شخصی و کارگاهی با دپوکردن آنها ، سلامت عمومی را به خطر می اندازند.

غلامزاده ادامه داد: با توجه به حکم قضایی برای برخورد با هر گونه جمع آوری زباله و پسماند توسط افراد غیرمسئول، این سازمان اقدامات لازم قضایی را برای مقابله با این پدیده انجام می دهد.وی عنوان کرد: در این راستا، طی ده روز گذشته و بر اساس ماده 16 قانون مدیریت پسماند با حکم قضایی و در معیت نیروی انتظامی،  5 کارگاه غیرمجاز جمع اوری مواد بازیافتی پلمب شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر یادآور شد: در کنار اطلاع رسانی از غیرقانونی بودن جمع آوری زباله و پسماندها توسط افراد غیر مسئول، اعلام می کنیم که با حکم قضایی و دادستانی اجازه نمی دهیم سلامت مردم با جمع آوری غیر اصولی زباله به خطر بیافتد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد