کد خبر: ۲۳۶۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
فرمانده انتظامی استان بوشهر خبر داد
فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری زن و مردی که با درج آگهی جعلی فروش دوچرخه، لوازم خانگی و پرنده در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کردند، خبر داد.
 به گزارش سوک، سرهنگ "حیدر سوسنی" در تشریح این خبر اظهار داشت: با تلاش و اقدام ویژه ماموران در پلیس فتا مرکز استان، زوجی که بصورت حرفه ای و با درج آگهی جعلی در سایت دیوار و شیپور تحت عناوینی نظیر فروش دوچرخه،لوازم خانگی و پرنده با قیمت نازل از متقاضیان خرید،کلاهبرداری می کردند شناسایی، و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: متهمان پس از جلب نظر مشتریان، به بهانه نگهداشتن کالا، مبالغی را بصورت بیعانه دریافت کرده و سپس پاسخگوی تماس های افراد نبوده اند و در پی جویی کارآگاهان سایبری،مشخص شد که وجوه کلاهبرداری شده به شماره حساب مختلفی که بعضا مربوط به مغازه داران خوشنامی هم بود واریز شده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: با مراجعه 3 نفر از شکات، موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا مرکز استان قرار گرفته و با وجود استفاده متهم از روش های پنهان ساز هویتی،با اقدامات فنی، هویت و محل سکونت متهم اصلی در یکی از استان های مرکزی کشور مشخص شد و با بررسی های بیشتر محرز شد که متهم در استان بوشهر نیز تردد دارد.

سوسنی ادامه داد: با پیگیری همکاران ما در پلیس فتا،مشخص شد که همسر موقت این متهم در یکی از شهرستان های استان اخیرا ساکن شده و به احتمال قوی،ارتکاب این کلاهبرداری ها با همکاری خانم متهم صورت می گیرد.

این مقام ارشد پلیس عنوان کرد: با تلاش های شبانه روزی ماموران پلیس فتا و در زمانی که متهم و همسرش در شهرستان و در منزل حضور داشتند با هماهنگی مقام قضائی نسبت به دستگیری انها اقدام و در عملیاتی غافلگیرانه هر 2 متهم دستگیر و در بازرسی از منزل آنان چندین دستگاه تلفن همراه که در ارتکاب کلاهبرداری از آنها استفاده شده بود، کشف شد.

وی بیان کرد: متهمان در بازجویی های فنی پلیس و در مواجهه با مستندات موجود به بزه های انتسابی خود اعتراف و بیان داشتند که از سال 98 تاکنون در چند استان به همین شیوه مرتکب جرم شده و یکبار نیز دستگیر و به زندان فرستاده شده اند ولی مجددا از سهل انگاری کاربران سوء استفاده و در برخی اوقات،شماره حساب مغازه دارهای مختلف را به مالباخته ارایه میدادیم تا بیعانه را واریز و سپس با مراجعه به مغازه ،اجناسی را بمیزان وجوه واریزی،خریداری می کردیم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار داشت: در زمان بازجویی متهمان و تا این زمان، حدود 15 نفر مالباخته و شاکی در ارتباط با این پرونده در سطح استان شناسایی و به پلیس فتا مراجعه کرده اند ولی بعلت شیوه مجرمانه و مدت زمان ارتکاب جرم توسط این زوج کلاهبردار،تعیین میزان ارزش ریالی کلاهبرداری های متهمان و همچنین تعداد نهایی مالباختگان،نیازمند بررسی های تکمیلی دارد .

وی تاکید کرد: به هم استانی های گرانقدر توصیه می کنم تا قبل از رویت و تحویل کالا و اجناس مورد معامله در فضای مجازی،از پرداخت هر وجهی تحت عناوین بیعانه و پیش پرداخت خودداری کرده و قبل از انجام هر فعالیت اقتصادی اینترنتی،به سایت پلیس فتا در آدرس cyberpolice.ir مراجعه و از توصیه های آموزشی مرتبط آگاهی یافته و با ایمنی بیشتری منظور خود را پیگیری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد