کد خبر: ۲۳۶۸۶۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۶
سوک بررسی می کند
ین در حالی است که مسئولان سیاست زده این دانشگاه که به شکل عادت خود را پشت جریان های سیاسی قرار می دهند در مناسبت های مختلف از این دانشگاه با واژه هایی مانند باند توسعه استان بوشهر یاد می کنند که غفلت آنها با این نوع رتبه بندی نشان از پوچ بودن ادعاهایشان است.
به گزارش سوک،  کمیته تخصصی رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام جدیدا اقدام به رتبه بندی دانشگاه های کشور کرده که دانشگاه خلیج فارس بوشهر در سال 1399_1398 با 29 پله سقوط نسبت به مدت مشابه قبل در رتبه 49 کشور قرار گرفته است.

در این رده بندی جدا از دانشگاه های مراکز اغلب استان های کشور ، دانشگاه هایی شهرستان هایی مانند دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه صنعتی بابل و دانشگاه تفرش نیز بالاتر از دانشگاه خلیج فارس بوشهر قرار گرفته اند.

به گواه پایگاه مرجع نشریات ایران ، تاکنون هیچ مجله و ژورنال علمی برای دانشگاه خلیج فارس بوشهر ثبت نشده و همچنین هیچ داده مربوط به بخش های کارآفرینی دانشگاه خلیج فارس شامل مراکز نوآوری، پارک علم و فناوری، شتاب دهنده، مرکز رشد، فضای کار اشتراکی، و استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران دیده نمی شود.

این در حالی است که مسئولان سیاست زده دانشگاه خلیج فارس که به شکل عادت خود را پشت جریان های سیاسی قرار می دهند در مناسبت های مختلف از این دانشگاه با واژه هایی مانند باند توسعه استان بوشهر یاد می کنند که غفلت آنها با این نوع رتبه بندی نشان از پوچ بودن ادعاهایشان است.

پسرفت تاریخی دانشگاه خلیج فارس بوشهر با سقوط آزاد 29 پله ای، نشان از یک فاجعه مدیریتی در این دانشگاه است که اگرچه خیلی دیر شده اما باید فکری اساسی برای مدیریت این دانشگاه انجام شود؛ دانشگاهی که یکی از وظایف آن تربیت نیروی انسانی با کیفیت مورد نیاز استان در بخش های مختلف و به خصوص حوزه انرژِی و شیلات بوده است. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد