ممنوعیت اجاره مسکن به کارگران بلوچ در عسلویه تکذیب شد
به گزارش سوک؛ سرهنگ پیمان فتاحی در گفت‌وگو با ایرنا، انتشار اخبار و تصاویر مبنی بر ممنوعیت بنگاه‌های املاک برای اجاره مسکن به کارگران بلوچ را تکذیب کرد و افزود: در ۴ سال اخیر هیچگونه ممنوعیت و نصب بنر در سطح شهر مبنی بر منع قانونی وجود نداشته است.

وی اضافه کرد: تصویر بنر منتشر شده به همراه این متن در فضای مجازی ممکن است مربوط به اشتباه رخ داده در ۶ سال پیش باشد که رفع شد و در غیر این صورت کاملا ساختگی است.

 فرمانده انتظامی شهرستان عسلویه با بیان اینکه کارگران سیستان و بلوچستانی هیچ مشکلی برای تهیه مسکن در این شهرستان ندارند، ادامه داد: معاندان با هدف متشنج کردن فضای اجتماعی و ایجاد تفرقه دست به انتشار چنین محتوایی زده‌اند.

فتاحی اظهارکرد: کارگران بلوچ حاضر در عسلویه شهروند این شهرستان به شمار می‌روند و همچون بومیان و سایر قومیت‌ها به آنها خدمات شهری و اجتماعی داده می‌شود و در صورت بروز تخلف فارغ از توجه به مذهب و قومیت و بنا به قانون نسبت به جرم افراد رسیدگی می‌شود.

طی روزهای گذشته مطلبی مبنی بر تهدید صاحبان و مشاوران املاک از سوی ارگان‌های نظامی و امنیتی به عدم اجاره مسکن به کارگران بلوچ به همراه تصویری از یک بنر با این محتوا در فضای مجازی و برخی سایت‌ها منتشر شده بود.