نشست استاندار بوشهر با هیات‎های ورزشی +عکس
به گزارش سوک به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان؛ در این نشست استاندار بوشهر ضمن شنیدن گزارشی از فعالیت‌های ورزش و جوانان استان در  دولت‌ های یازدهم و دوازدهم از جامعه ی ورزش استان تجلیل کرد.

در این نشست که روسای هیاتها و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها حضور داشتند گزارشی از توسعه ی ورزش استان در بخش های قهرمانی، همگانی و زیرساخت ها ارائه شد.
 
استاندار بوشهر در این نشست با اشاره به رشد سرانه فضای ورزشی استان از ۶۴ صدم متر مربع در سال ۹۲ به ۱/۱۴ در حال حاضر  اذعان نمود: آمارها نشان می‌دهد فقط در چهار سال اخیر تقریبا هر ۲۰ روز یک فضای ورزشی در استان بوشهر افتتاح شده است.

وی افزود: خوشحالیم که امروز  تعداد ورزشکاران ملی پوش بوشهری در رشته های مختلف از ۵۵ ورزشکار به ۱۵۴ نفر رسیده که در این مدت توانسته اند ۳۴۰ مدال بین المللی را به ورزش کشور تقدیم نمایند.

استاندار بوشهر در نشست شورای ورزش و جلسه هم اندیشی روسای هیات های ورزشی استان به زیر ساخت های خوب ورزش در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: علیرغم تمام مشکلات اقتصادی بدلیل تحریم ها علیه ملت ایران در تمامی بخش ها از جمله ورزش،عملکرد خوبی در جهت توسعه سرانه های ورزشی استان بوشهر انجام شده است.در شرایط سخت تحریمها و مشکلات اقتصادی کشور توسعه ی زیرساختهای ورزشی استان در این چند سال بسیار چشمگیر بوده و‌ گویی در شرایط عادی این حجم از فعالیتهای توسعه ای و زیرساختی انجام شده است.

عبدالکریم گراوندافزود: با تخصیص اعتبارات لازم، پروژه های نیمه تمام تکمیل و در اختیار جامعه ورزش استان قرار گرفته است.

وی سه اصل اعتبارات منابع مالی ، زمان و کیفت را سه رکن اصلی تکمیل پروژه های نا تمام  عنوان نمود و افرود: تمام پروژه های احداثی ورزش استان این خصوصیات را در بر می گیرند.

استاندار بوشهر با اشاره به آسیبها و زیانهای کرونا  به ورزش افزود: بیشترین بخشی که با شیوع ویروس کرونا آسیب دید بخش ورزش بود که تمامی باشگاه ها و هیات های ورزشی را با مشکل مواجه کرد.

گراوند تصریح کرد:امیدواریم تا پایان دولت تدبیر و امید تمامی پروژه های نیه تمام را به بهره برداری برسانیم.

وی گفت: هیچ پروژه جدیدی درسال آینده آغاز نخواهد شد تا طرح های ناتمام، تکمیل شود.

گراوند بیان داشت: هیات های ورزشی و باشگاه های ورزشی جهت توسعه ورزش استان به دنبال منابع  مالی پایدار باشند و از ظرفیت ها و زیر ساخت های موجود جهت رشد  و توسعه ی ورزش بهره ببرند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز در این نشست گفت: درتمامی شهرها  و روستا های استان فضای ورزشی  احداث شده است و شرایط توسعه  و شکوفایی ورزش استان فراهم شده است.

وی اضافه کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر 4 طرح در بخش ورزش مصوب شد که 3 پروژه سالن اختصاصی ژیمناستیک ، تیراندازی و سالن 3 هزار نفری شهر بوشهر آغارشده است و بزودی نیز عملیات اجرایی پیست بین المللی قایقرانی  در دهکده بوشهر آغاز می شود

بهروزیان فرد یاد آور شد: ورزشکاران سازمان یافته از 37 هزار ورزشکاردر سال 92 هم اکنون به بیش از 77 هزار ورزشکار سازمان یافته در  دو بخش بانوان و آقایان رسیده ایم.

در پایان این نشست از طرف جامعه ی ورزش استان نیز  از استاندار به خاطر همه ی حمایت‌ها و همراهی با ورزش استان تقدیر شد.