صداوسیمای بوشهر ۵۰ هزار دقیقه برنامه قرآنی پخش می‌کند
صدا و سیمای بوشهر ۵۰ هزار دقیقه برنامه قرآنی در سال ۱۴۰۰ پخش می‌کند

به گزارش سوک به نقل از روابط عمومی صداوسیما؛ سید حسین ناظر افزود: بوشهر از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نخستین پایتخت قرآنی ایران اسلامی در سال ۱۴۰۰ برگزیده شد و صدا و سیما با هدف نکوداشت و معرفی ظرفیت قرآنی این استان به تولید و پخش برنامه‌های متنوع می‌پردازد.

وی عنوان کرد: از این میزان برنامه سازی ۲۰ هزار دقیقه در رادیو و رادیو نما، ۲۵ هزار دقیقه در تلویزیون و سامانه زیرنویس و پنج هزار دقیقه در حوزه خبر و فضای مجازی پخش می‌شود.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر اضافه کرد: مردم ایران بخش‌هایی از برنامه‌های نکوداشت بوشهر پایتخت قرآنی  را از شبکه‌های استانی، قرآن،  بین‌المللی خبر و چند شبکه‌ سراسری دیگر تماشا می‌کنند.

ناظر با اشاره به ظرفیت های عالی استان بوشهر و ضرورت نام‌گذاری و تصویب «بوشهر پایتخت قرآنی ایران اسلامی» گفت: شرایط ویژه و ظرفیت‌های بسیار بالای استان بوشهر مانند روستای چارک نخستین دهکده شاخص قرآنی کشور، وجود ۳۴۰ موسسه قرآنی و خانه‌های قرآن شهری و روستایی با ده‌ها قاری و حافظ بین المللی و تدوین سند راهبردی چشم انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی سبب شد بوشهر نخستین پایتخت قرآنی ایران اسلامی در سال ۱۴۰۰ انتخاب شود.