اتاق بازرگانی بوشهر بیش از۷ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا کمک کرد
اتاق بازرگانی بوشهر بیش از۷ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا کمک کرد

به گزارش سوک، خورشید گزدرازی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود:  در این ارتباط تاکنون ۴هزار و ۲۲۰ دست لباس و گان  ایزوله پرستاری، ۶هزار عدد ژل ضد عفونی کننده دست، ۶۱هزار و ۸۰۰عدد ماسک N۹۵،  اکسی متر ثابت،  ۱۰ دستگاه مانیتور آی سی یو، ۵۲ عدد تب سنج لیزری و لمسی، ۳۰۰ لیتر الکل، ۱۰ عدد هواساز، ۳۳ عدد باطری سبک اسید بیمارستان خلیج فارس،یک هزار و ۵۰ عدد عینک، ۵۰۰ عدد شیلد تامین شده است.

وی ادامه داد: همچنین سه میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان نیز پیش پرداخت برای برق سی تی اسکن بیمارستان‌های شهدای خلیج فارس بوشهر و بقیه الله دیلم، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان‌های  امام حسین (ع) اهرم و زینبیه دشتی، تامین تجهیزات اتاق عمل و زایشگاه بیمارستان امام هادی (ع) دیر و ماموگرافی بیمارستان شهید گنجی برازجان و تجهیزات زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان پرداخت شده است.

گز درازی اضافه کرد: افزون براین با همت اتاق بازرگانی استان بوشهر ۱۰ هزار عدد ماسک از دوستان خود از کشور چین، ۱۳ هزار عدد ماسک از کشور امارات متحده عربی و ۹۷۷ دست گان پرستاری نیز خریداری و یه دانشگاه علوم پزشکی اهدا شد.

وی گفت: با توجه به همه گیری گسترش شیوع بیماری کووید ۱۹  می‌طلبید همه ارکان نظام شامل بخش خصوصی، مردم، فعالان بخش اجتماعی و اقتصادی و دولت در کنار هم قرار بگیرند و با تجهیز کادر درمان با شیوع ویروس کرونا مقابله شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر گفت: اتاق بازرگانی با سابقه‌ و پیشگامی که برای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی داشت در قالب جلسه دولت و بخش خصوصی همزمان با سراسر کشور برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی فعالان بخش اقتصادی اقدام به تشکیل پویش نفس کرد و در این راستا گام‌های موثری تاکنون در استان برداشته شده‌است.

گزدرازی اضافه کرد: این اتاق با تامین هزار بن خرید ۲۵۰ هزار تومانی در رزمایش کمک مومنانه در قالب طرح "ضیافت نفس" نیز مشارکت کرد.

وی بیان کرد: در این زمینه با خرید صورت گرفته از یکی از فروشگاه‎های زنجیره‌ای شهر بوشهر با هماهنگی کمیته امداد و بهزیستی بسته‌‎های خریداری شده به خانواده‎های متضرر شده از شیوع ویروس کرونا پرداخت شده است.

گزدرازی ادامه داد: در قالب پویش نفس همکاری اتاق بازرگانی بوشهر و ایران همواره برای رفع نیازهای بخش بهداشت و درمان همچنان ادامه دارد.