۲۰۰ تن پرتقال و سیب بر اساس قیمت تنظیم بازار در استان بوشهر توزیع شد
به گزارش سوک؛ رضا جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اینکه کمبود گوشت مرغ در استان بوشهر وجود ندارد اظهار داشت: با نظارت‌های مستمر از کشتارگاه‌ها و عرضه کنندگان گوشت مرغ، این ماده پروتئینی بدون مشکل در تمام نقاط استان عرضه می‌شود.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، با بیان اینکه روزانه 120 تن گوشت مرغ گرم در استان بوشهر عرضه می‌شود گفت: در این راستا 400 تن گوشت مرغ منجمد با قیمت ستاد تنظیم بازار در ایام تعطیلات نوروز عرضه می‌شود.

معاون سازمان صمت استان بوشهر توزیع مرغ خارج از شبکه را تخلف دانست و بیان کرد: برخی افراد سودجو برای صادرات مرغ به کشورهای همجوار از جمله عراق مبادرت می‌کنند که در این راستا اقدامات لازم برای برخورد با متخلفان از سوی سازمان‌های ذی‌ربط انجام شده است.

جمالی با تاکید بر برخورد قانونی با تخلفات عرضه مرغ خارج از شبکه افزود: برخورد با متخلفان در مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و توزیع کنندگان گوشت مرغ در اولویت است و در این راستا پرونده‌های تشکیل شده برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی با اشاره به توزیع میوه بر اساس طرح ستاد تنظیم بازار ویژه عید نوروز خاطر نشان کرد: عرضه پرتقال و سیب در نقاط مختلف استان بوشهر با قیمت مصوب و با نظارت مستمر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در حال انجام است.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 500 تن میوه پرتقال و سیب برای عرضه تامین شده است تصریح کرد: از ابتدای شروع توزیع میوه شب عید تاکنون افزون بر 200 تن میوه شامل سیب درختی و پرتقال با قیمت مصوب شامل هر کیلوگرم سیب 9500 تومان و هر کیلوگرم پرتقال 11 هزار تومان در نقاط مختلف استان بوشهر عرضه شده است.

جمالی، استقبال مردم با توجه به کیفیت و نرخ مناسب میوه در مقایسه با بازار را بسیار مطلوب دانست و بیان کرد: از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی مراتب را از طریق سامانه الکترونیکی 124 و یا تلفن 124 ستاد خبری رسیدگی به شکایات مردمی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا دیگر ادارات صمت شهرستانی گزارش شود.