اخبار انتظامی
از دستگیری قاتل یک کارمند بازنشسته تا دستگیری باند جعل زمین در بوشهر
به گزارش سوک؛ فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری قاتل فراری و متهم تحت تعقیب پس از ۱۳ سال در شهرستان دشتستان خبر داد.

سردار خلیل واعظی با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۸۷ شخصی ۵۶ ساله، کارمند بازنشسته دادگستری که بعد از بازنشستگی به شغل عریضه نویسی اشتغال داشته بر اثر اصابت گلوله اسلحه کلت کمری در محل کارش در شهر برازجان به قتل رسید و از آن هنگام شناسایی و دستگیری قاتل در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان دشتستان قرار گرفت.

وی گفت: با تلاش ها و پیگیری های انجام شده  توسط کارآگاهان پلیس آگاهی متهم و قاتل فراری در مخفیگاهش در شهر بوشهر توسط کارآگاهان پلیس دستگیر شد.

واعظی عنوان کرد: متهم که ۴۲ سال دارد در بازجویی های انجام شده و در مواجهه با شواهد و قرائن ارائه شده از سوی ماموران پلیس آگاهی به ارتکاب قتل عمد اعتراف و انگیزه خود را از ارتکاب جنایت اختلافات شخصی اعلام و پس از تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.

در خبری دیگر، رییس پلیس آگاهی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری باند جعل و کلاهبرداری خبر دادکه با همدستی 2 فرد دیگر که بنگاه دار و واسطه گر بوده قصد داشتند 6 قطعه زمین دولتی مشاع به متراژ هزار و 450 متر مربع و به ارزش 115 میلیارد ریال را به 6 نفر از شهروندان بفروشند.

سرهنگ جوشن سهرابی افزود: افرادی اطلاعات مربوط به اراضي دولتي و بلاصاحب شهر "بوشهر" را جمع آوری کرده و سپس با همدستی اشخاصی دیگر، اقدام به جعل و تنظيم قولنامه هاي صوري و سند سازي کرده و خود را مالک ملک دانسته و آنها را به افراد غیر به فروش می رساندند.
 
وی ادامه داد: در این رابطه با تلاش کارآگاهان و اقدامات فنی و اطلاعاتی 2 متهم شناسایی و پس از چند روز تعقیب و مراقبت شبانه روزی طی یک عملیات غافلگیرانه در شهر بوشهر و در حالی که قصد انجام معامله و فروش ملک داشتند دستگیر و جهت تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شدند.
 
وی ادامه داد: متهمان اعتراف کردند با همدستی 2 فرد دیگر که بنگاه دار و واسطه گر بوده قصد داشتند 6 قطعه زمین دولتی مشاع به متراژ هزار و 450 متر مربع و به ارزش 115 میلیارد ریال را به 6 نفر از شهروندان بفروشند که در این راستا 2 نفر از مالباختگان که زمین به آنان فروخته شده بود و 4 نفر دیگر که قصد معامله با آنان بوده، شناسایی و به پلیس آگاهی دعوت شدند.
 
به گفته این مقام انتظامی، پس از شناسایی و دستگیری همدستان متهمان هر 4 نفر آنان پس از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

به گفته رئیس کل دادگستری استان بوشهر، ۱۹ محکوم به قصاص از چوبه دار طی سال گذشته رها شدند.

جمادی گفت: با تلاش مجموعه اداره کل زندان‌ها و شورای حل اختلاف در سال گذشته ۱۹نفر از محکومان به قصاص در استان بخشیده شدند.

وی با بیان اینکه این شمار بخشش نسبت به سال قبل تر که تنها ۹ مورد بوده افزایش نشان می‌دهد اظهار داشت:پس از سفر رئیس قوه قضاییه به استان بوشهر توجه به فرهنگ سازش و صلح در بین محکومان همواره مورد تاکید بوده است.