مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر خبر داد
آغاز موج جدیدی از زنده گیری سگ های بلاصاحب در بوشهر
به گزارش سوک، مسعود غلامزاده پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار د اشت: یکی از مهمترین دغدغه شهروندان بوشهر، ازدیاد سگ های بلاصاحب در این شهر بوده که سبب ایجاد مشکلاتی برای آنها شده است.

وی افزود: فراوانی سگ های بلاصاحب در بوشهر به نقطه ای رسیده بود که گاهی شاهد آسیب های جدی این سگ ها به رهگذران و به خصوص اطفال بوده ایم .

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر  تصریح کرد: در این راستا و به عنوان یک مطالبه عمومی از اسفندماه سال گذشته ، مقدمات انتخاب پیمانکار برای زنده گیری سگ های بلاصاحب در بوشهر آغاز و پس از طی تشریفات قانونی، از روز یک شنبه این هفته ، زنده گیری این سگ ها آغاز شده است.


غلامزاده بیان کرد: خوشبختانه شرکتی که برنده این مناقصه شده یکی از شرکت های حامی و دوست دار حیوانات و دارای کارنامه ای موفق در این بخش است اما سعی ما این است که با نظارت بهینه، از هر نوع بدرفتاری با سگ های بلاصاحبی که از کف خیابان جمع آوری می شوند جلوگیری به عمل آید.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر ادامه داد: در جهت رفاه و آسایش عمومی، کمپ نگهداری سگ های بلاصاحب در مکانی دور از زندگی مردم طراحی شده و نظارت مستمری نیز بر این کمپ اعمال می کنیم.

وی بیان کرد: متاسفانه معدود افرادی نیز مانع از زنده گیری این سگ های بلاصاحب می شوند که از آنجا که دارای حکم قضایی در این بخش هستیم اجازه نمی دهیم که افرادی متفرقه مانع از جمع آوری این سگ ها شوند.


غلامزاده گفت: وجود بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان، ایجاد مزاحمت برای شهروندان، رعایت مسائل بهداشتی و درمانی و مطالبه جدی شهروندان از دلایل جمع آوری سگ های بلاصاحب در فضای شهری است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر ادامه داد: کار زنده گیری سگ های بلاصاحب از روز یک شنبه 29 فروردین ماه با کمک چند اکیپ بخش خصوصی و نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر از همه محلات این شهر آغاز شده که شهروندان می توانند با تماس با شماره تلفن 09020664222 ما را در این بخش یاری کنند.